خیابان ولیعصر، خیابان توانیر (عباسپور)، میدان توانیر، ساختمان طلا، طبقه پنجم

تلفن ثابت:

021-88672799

شماره موبایل:

09352352799

اگر از طرفداران و دنبال کنندگان جراحی های زیبایی باشید حتما سوهان کشیدن بینی به گوشتان خورده است. جراحی زیبایی بینی جز پیچیده ترین و با ظرافت ترین عمل های زیبایی به شمار می رود و ترکیبی از علم پزشکی و هنر است. هر جراحی بینی با اهداف مختلفی انجام می شود، کوچک کردن اندازه بینی، برداشتن قوز بینی، رفع مشکلات تنفسی فرد، قرینگی سوراخ های بینی و … هرکدام از این اهداف که بین زیباجو و جراح او مطرح می شود با تکنیک های مختلفی صورت می گیرد.

برخی از بینی ها بعد از جراحی و برداشتن قسمت قوز مجددا غضروف سازی می کنند و باعث به وجود آمدن برآمدگی هایی در ناحیه جراحی می شوند؛ همچنین افرادی هستند که بعد از گذشت یک سال از جراحیشان و مشخص شدن فرم نهایی بینی خود می خواهند که بینی شان قوس بیشتری داشته باشد یا افرادی که قوز آن ها به طور کامل برداشته نشده و… همه ی این افراد می توانند سوهان کشی بینی یا رسپینگ را انجام دهند.

سوهان کشیدن بینی با جراحی بینی متفاوت است پس نگران انجام عمل مجدد نباشید. در ادامه به توضیحات تکمیلی درباره سوهان کشیدن بینی می پردازیم.

سوهان کشیدن بینی یا تکنیک رسپینگ چیست؟

سوهان کشی بینی
سوهان کشی بینی

سوهان کشیدن بینی بعد از جراحی بینی یا رسپینگ برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که قوز بینی آن ها بعد از جراحی برگشته است یا اینکه به اندازه دلخواهشان برداشته نشده است. همچنین افرادی که سطح رویی بینی آن ها بعد از عمل ناهمواری هایی دارد می توانند از روش سوهان کشی بینی برای رفع کردن ایرادات بینی خود استفاده کنند.

انواع سوهان بینی در تجهیزات پزشکی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، بعضی از سوهان های بینی مشابه سوهان ناخن هستند. به طور کلی جنس سوهان های بینی از فولاد ضد زنگ می باشد.

آیا همه ی قوز های بینی با سوهان کشیدن قابل درمان می باشند؟

توجه داشته باشید که در سوهان کشی بینی دست پزشک برای بسیاری از کارها بسته می باشد به همین دلیل است که اگر قوز بینی زیاد باشد نمی توان با سوهان کشی بینی مشکل را بر طرف نمود و باید استخوان بینی شکسته شود تا قوز بینی برداشته شود؛ سپس برای صاف کردن برآمدگی های جزئی با سوهان کشی می توان بینی را اصلاح نمود.

انواع سوهان بینی چیست؟

انواع سوهان بینی
انواع سوهان بینی

سوهانی که برای عمل سوهان کشیدن بینی وجود دارد در انواع مختلفی برای کاربردهای مختلفی عرضه می شود:

سوهان با عاج نرم برای صاف کردن نهایی بینی

سوهان با عاج درشت برای صاف کردن قوز های متوسط

سوهان سوزنی برای صاف کردن قوز های بزرگ

سوهان کشیدن چگونه انجام می‌شود؟

چگونگی سوهان کشیدن
چگونگی سوهان کشیدن

سوهان کشیدن بینی به هر دو روش عمل باز و بسته انجام می شود و انتخاب هر کدام از این روش ها به صلاحدید جراح بستگی دارد. به صورت کلی در خصوص بینی هایی که تنها لازم است قوز بینی در عمل ترمیمی برداشته شود سوهان کشی به روش عمل بسته صورت می گیرد. برای اطلاع از جراحی بینی به روش باز و بسته به این مقاله مراجعه کنید.

آیا سوهان کشیدن درد دارد؟

عمل سوهان کشیدن بینی تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام می شود. بنابراین در طی عمل هیچ دردی احساس نخواهید کرد. اگر بعد از عمل درد داشتید با مصرف مسکن های تجویز شده از طرف پزشک می توانید درد خود را تسکین دهید.

سوهان کشی با بی حسی موضعی یا بی هوشی؟

بی حسی موضعی سوهان کششیدن بینی
بی حسی موضعی سوهان کششیدن بینی

برای سوهان کشی بینی الزامی به بیهوشی نیست این کار با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است.

مدت زمان بهبودی بعد از سوهان کشی بینی چقدر است؟

بهبودی پس از سوهان کشی بسیار سریع تر از جراحی بینی اتفاق می افتد زیرا تغییرات کوچکی در بینی حاصل می شود. البته ممکن است تورم و کبودی بینی ایجاد شود که کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی نیست. چسب بینی را فراموش نکنید و تا زمانی که دکتر به شما توصیه کرده است چسب بینی خود را جدا نکنید. حداقل تا دو هفته پس از سوهان کشی بینی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

آیا بعد از سوهان کشی بینی یا رسپینگ می توان جراحی ترمیمی انجام داد؟

سوهان کشی و جراحی ترمیمی
سوهان کشی و جراحی ترمیمی

بله سوهان کشی بینی با جراحی مجدد بینی هیچ تداخلی ندارد و مشکلی را به وجود نمی آورد.

استخوان های تراشیده شده پس از سوهان کشی چگونه خارج می شوند؟

در هر دو روش سوهان کشی در عمل بینی باز و بسته تمام قسمت های تراشیده شده ی استخوان حذف می شوند. هنگامی که عمل سوهان کشی بینی تمام شود پزشک شما قبل از بستن برش ها، آن محل را توسط محلول نمک استریل شست و شو می دهد؛ این عمل باعث می شود اکثر قطعات و پودرهای استخوان حذف شوند.

جنس سوهان بینی از چیست؟

جنس سوهان بینی
جنس سوهان بینی

از جمله دیگر سوالاتی که ممکن است برای بیماران در خصوص انجام جراحی رسپینگ بینی پیش آید این نکته است که جنس سوهان از چیست؟ معمولاً جنس سوهانی که برای جراحی رسپینگ بینی استفاده می شود از جنس فولاد ضد زنگ است که با در برداشتن شیارهایی بر روی خود، ساخته شده است. این سوهان ها بسته به فرم و جنس غضروف بینی مورد استفاده قرار می گیرند.

مثلا ممکن است بیمار از غضروف بینی نرمی برخوردار باشد پس نیازی به استفاده از سوهان با شیارهای بزرگ نخواهد داشت. در حالی که برخی دیگر از افراد از غضروف های مستحکم تری برخوردار بوده و باید از جنس سوهان سخت تری استفاده کنند. نکته مهمی که باید در خصوص سوهان کشیدن بینی بیان کنیم این مسئله است که نیازی نیست در این روش جراحی، بیمار بیهوشی عمومی را تجربه کند.

در واقع سوهان کشیدن بدون عمل انجام شده و از کمترین عوارض نسبت به روش های دیگر جراحی بینی برخوردار است. تنها مسئله ای که باید در زمان استفاده از روش سوهان کشی به آن توجه کرد مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه است؛ زیرا اگر پزشک از تخصص و مهارت بالایی در این روش جراحی برخوردار نباشد، نه تنها قادر نخواهد بود که آسیب های بینی را برطرف کند، بلکه ممکن است مشکلات دیگری را نیز برای بیمار به بار آورد.

هزینه سوهان کشیدن بینی

هزینه سوهان کشیدن بینی
هزینه سوهان کشیدن بینی

هزینه سوهان کشی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال :

نوع بینی و وضعیت بافت و استخوان های آن

نوع پوست فرد

شدت مشکل بینی

نوع مشکل بینی

میزان تغییرات اعمال شده روی بینی

سخن پایانی

سوهان کشیدن بینی
سوهان کشیدن بینی

فرم نهایی بینی بعد از 6 ماه الی 1 سال مشخص می شود پس برای سوهان کشیدن بینی عجله نکنید. بعد از گذشت این مدت و خوابیدن ورم بینیتان به دکترتان مراجعه کنید و پس از مشورت کردن با پزشکتان تصمیم گیری کنید.

دکتر پژمان سرشارزاده متخصص و جراح گوش، حلق، بینی و جراح پلاستیک و دارای گواهينامه نظام پزشكی كانادا و عضو نظام پزشکی کانادا می باشند. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

09352352799—-02188672799

سوهان کشیدن بعد از جراحی بینی

دیدگاه ها

دکتر پژمان سرشارزاده متخصص گوش و حلق و بینی، جراح سر و گردن، تخصص اصلی در زمینه جراحی زیبایی صورت و بینی.

دارای گواهینامه نظام پزشکی از کشور کانادا، عضو انجمن نظام پزشکی کانادا

اطلاعات و راه های ارتباطی

بخش های سایت